1 mijë vdekje më pak në 24 orët e fundit, Franca shënon progres në luftën me koronavirusin (SHIFRAT E FUNDIT)

Publikuar tek: bota, më 21:02 08-04-2020 1 mijë vdekje më pak në 24 orët e fundit, Franca shënon progres në luftën me koronavirusin (SHIFRAT E FUNDIT)

1 mijë të vdekur më pak dhe 8 mijë raste të reja më pak në 24 orët e fundit nga koronavirusi.

Këto janë shifrat më të fundit të Francës, të publikuara në sajtin ËorldMeter që tregojnë një progres mjaft të mirë në betejën e vendit me armikun e padukshëm. Ndërkohë, dje këto shifra ishin ndër më të lartat në gjithë botë, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Dje në Francë humbën jetën nga koronavirusi 1, 417 persona, ndërsa u regjistruan 11, 059 raste të reja në vetëm 24 orë. Kurse shifrat e sotme fatmirësisht flasin për një rënie drastike si të numrit të vktimave ashtu dhe të rasteve të reja.

541 viktima janë shënuar në 24 orët e fundit në Francë dhe vetëm 3,881 raste të reja të infektuara me covid-19.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010653972625732
array(1) { ["section"]=> string(113) "1-mije-vdekje-me-pak-ne-24-oret-e-fundit-franca-shenon-progres-ne-luften-me-koronavirusin-shifrat-e-fundit-201909" }