1 milion njerëz në rrugët e Londrës, kërkojnë referendum të ri për Brexit dhe dorëheqjen e Theresa May (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:06 24-03-2019 1 milion njerëz në rrugët e Londrës, kërkojnë referendum të ri për Brexit dhe dorëheqjen e Theresa May (VIDEO)

Më shumë se 1 milion njerëz në rrugët e Londrës po protestojnë kundër Brexit dhe kërkojnë një referendum të ri.

Situata në Londër është bërë kritike pasi kryemistria Theresa May ka kërkuar vonimin e largimit e Britanisë e Madhe nga Europa duke treguar se Britania nuk është gati për Brexit. Populli i Britanisë është tronditur nga situata politike që ka sjellë rënien e ekonomisë Britanike dhe tashmë largimi nga Europa nuk duket si një mendim i mirë.

Nga ana tjetër me shumë se 1 milion njerëz po kërkojnë largimin e Theresa May dhe një referendum të ri. Sipas BBC shumë deputetë kanë ngritur një aleancë dhe do kërkoinë largimim e kryeministës që Britania të mund të rishikojë për largimin nga Europa.

Theresa May pritet që të bëjë të hënën në Parlament një votim të tretë për shtyrjen e Brexit në fund të Prillit. Pritet që votimi të jetë si 'patatja e nxehtë' dhe nëse May nuk e fiton me shumë mundësi do të japi dorrëheqien sipas BBC.

55536484_318208392176694_3032205413001986048_n.png

55869513_2436055723290169_4215857666309750784_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012804985046387
array(1) { ["section"]=> string(114) "1-milion-njerez-ne-rruget-e-londres-kerkojne-referendum-te-ri-per-brexit-dhe-doreheqjen-e-theresa-may-video-157688" }