1 ton kokainë të fshehur në peshq, dënohet shqiptari në Holandë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:30 09-11-2019 1 ton kokainë të fshehur në peshq, dënohet shqiptari në Holandë Foto ilustruese

Një shtetas shqiptar u dënua Holandë për trafikun e 1 ton kokainë.

Ai bënte pjesë në grupin me 7 persona që tentuan të fusnin në portin e Roterdamit sasinë e 1 toni kokainë, të cilët e kishin fshehur mes peshqve të ngrirë, por oficerët e policixë holandeze të luftës kundër trafikut të lëndëve narkotike arritën të zbulonin sasinë në kohë. Bëhet fjalë për operacionin e ndodhur në korrik të vitit 2018. Droga ishte nisur nga Ekuadori dhe sipas porosisë duhej të futej brenda në Holandë.

Për rrjedhojë, Gjykata e Roterdamit dënoi me masat nga 5 deri në 7 vite burg grupin e trafikantëve me 7 persona.  

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021811962127686
array(1) { ["section"]=> string(69) "1-ton-kokaine-te-fshehur-ne-peshq-denohet-shqiptari-ne-holande-185225" }