10 këngët më të mira Hip Hop për 2015-ën sipas Billboard

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:50 30-12-2015

Media e njohur Billboard.com ka publikuar listën me 10 këngët më të mira Hip Hop për vitin 2015. Drake me "Hotline Bling" është përzgjedhur si kënga e vitit që po lëmë pas, ndërkohë që repisti amerikan është pozicionuar edhe në vendin e 5-të me këngën tjetër "Know Yourself".

Fetty Wap është repisti tjetër që në këtë renditje ka po dy këngë. “My Way” e pozicionuar në vendin e 10-të dhe "Trap Queen" në vendin e dytë.

Renditja e 10 këngëve më të mira Hip Hop për vitin 2015:

10. Fetty Wap, “My Way”

9. Rich Homie Quan, "Flex (Ooh, Ooh, Ooh)"

8. Travi$ Scott, “Antidote”

7. Kanye West, "All Day"

6. Big Sean, "Blessings" featuring Drake

5. Drake "Know Yourself"

4. Future, "March Madness"

3. Kendrick Lamar, "Alright"

2. Fetty Wap, "Trap Queen"

1. Drake, "Hotline Bling"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043238878250122
array(1) { ["section"]=> string(62) "10-kenget-me-te-mira-hip-hop-per-2015-en-sipas-billboard-28893" }