10 kile kokainë dhe heroinë, arrestohen dy vëllezërit dhe një femër shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 19:22 05-04-2017 10 kile kokainë dhe heroinë, arrestohen dy vëllezërit dhe një femër shqiptare

Gjatë një opreacioni policor në Chieti të Italisë është sekuestruar një sasi e madhe droge ndërsa në pranga kanë rënë 3 të rinj shqiptarë.

Armando dhe Moris Greça, përkatësisht 25 dhe 21 vjeç, ishin duke udhëtuar me një mjet tip Smart së bashku me shqiptaren 31 vjeçare Amendea Jaupaj.

Në makinën e tyre janë gjetur plot 9 kilogram drogë heroinë dhe 1 kilogram kokainë. Nëse do të hidhej në treg, droga do kapte vlerën e 1 milion euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Droga në burgun e Drenovës, reagon Drejtoria e Burgjeve: Ja e vërteta
Kapet bullgarja në Qafë Thanë tentoi të kalojë kufirin me “Mercedesin” e mbushur me kanabis »
Article Logic
Execution time: 0.010633945465088
array(1) { ["section"]=> string(82) "10-kile-kokaine-dhe-heroine-arrestohen-dy-vellezerit-dhe-nje-femer-shqiptare-74214" }