’10 mln lekë për koncert’, nga Noizy dhe Tayna tek Ledri Vula, ja sa para mund të humbasin reperët shqiptarë këtë verë (SHIFRAT MARRAMENDËSE)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:24 29-05-2020 ’10 mln lekë për koncert’, nga Noizy dhe Tayna tek Ledri Vula, ja sa para mund të humbasin reperët shqiptarë këtë verë (SHIFRAT MARRAMENDËSE) Ledri - Tayna - Noizy

Pandemia e koronavirusit shkaktoi dëme të mëdha ekonomike në të ghithë botën, duke prekur shumë sektorë. Një nga ata më të goditur është edhe ai i artit, ku përfshihet muzika live, nëpër koncerte, dasma e evente të ndryshme.

Lokalet e natës janë të fundit që do të happen si rezultat i pandemisë. Por nëse bëjmë një ekspoze të shifrave, duke llogaritur humbjen e mundshme të VIP-ave shqiptarë në këto 3 muaj, do të mbeteni me “gojë hapur”.

Tre këngëtarët më të kërkuar dhe më të paguar në klubet e natës brenda dhe jashtë vendit janë Noizy, Tayna dhe Ledri Vula. Këta tre paguhen nga 7000 deri në 10000 euro për një koncert.

Mirëpo nëse bëjmë një llogaritje të thjeshtë, me mesatare 50 koncerte gjatë verës, me 8000 euro për një koncert, i bie 400.000 euro humbje vetëm në tre muaj, duke përfshirë këtu dhe pagesat ndaj stafit.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088448524475098
array(1) { ["section"]=> string(141) "10-mln-leke-ne-koncert-nga-noizy-dhe-tayna-tek-ledri-vula-ja-sa-para-mund-te-humbasin-reperet-shqiptare-kete-vere-shifrat-marramendese-208346" }