10 persona në gjendje të rëndë nga gripi

Publikuar tek: aktualitet, më 21:57 08-01-2017 10 persona në gjendje të rëndë nga gripi

Situata e gripit mbetet problematike, por mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë për Top Channel se në dy ditët e fundit vërehet një ulje e ndjeshme e numrit të vizitave apo të shtrimeve në të gjitha spitalet e vendit.

Zyrtarisht konfirmohet se deri më tani në gjendje të rëndë shëndetësore janë 10 persona, 3 prej të cilëve të shtruar në reanimacionin e spitalit të mushkërive “Shefqet Ndroqi” dhe 2 në reanimacionin e Spitalit të Vlorës.

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP sqaron se janë regjistruar 2 persona të vdekur, por asnjëri prej tyre nuk ka qenë i prekur nga gripi. Ata kanë qenë mbi 60-vjeç dhe kanë humbur jetën si pasojë e prekjes nga pneumonia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Francë-Rusi, fatkeqësia e rrudhjes së territoreve dhe varfërisë së shqiptarëve”
‘Benz’-i humb kontrollin dhe përplaset fort me një mur, humb jetën 22-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.010756015777588
array(1) { ["section"]=> string(46) "10-persona-ne-gjendje-te-rende-nga-gripi-64969" }