“10 pyetje publike për kryeministrin Edi Rama”

Publikuar tek: politike, më 11:14 25-10-2015 “10 pyetje publike për kryeministrin Edi Rama”

Aleanca Kuq e Zi përmes një deklarate për shtyp të titulluar “10 pyetje publike për kryeministrin Edi Rama", i kërkon këtij të fundit llogari për ato që AK i cilëson si “ 10 premtimet e pambajtura të kryeministrit që varfëruan popullin”.

“Ku janë 300 mijë vendet e reja të punes? Pse asnjë kompani e huaj nuk investon në Shqipëri Pse gënjyet për rritjen e 650 mijë pensioneve? Pse rritët çmimin e karburantve? Pse rritët çmimin e energjise? Pse taksa progresive nuk pasuroi por varfëroi shqiptarët? Pse u ulën të ardhurat nga doganat dhe u pasuruan doganieret?”, pyet AK kryeministrin Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0051779747009277
array(1) { ["section"]=> string(50) "10-pyetje-publike-per-kryeministrin-edi-rama-23918" }