10 të vdekur në Greqi, ish-sekretari i ministrisë jep alarmin për Shqipërinë: Na ngelet vetëm të shpresojmë në zot

Publikuar tek: politike, më 17:17 15-11-2017 10 të vdekur në Greqi, ish-sekretari i ministrisë jep alarmin për Shqipërinë: Na ngelet vetëm të shpresojmë në zot

Një situatë dramatike raportohet nga shteti fqinj, Greqia, si pasojë e përmbytjeve. Aktualisht numri i viktimave ka arritur në 10 ndërsa ka shumë të plagosur e dëme materiale.

Ish-sekretari i ministrise së Bujqësisë Vojo Bregu jep alarmin për një situatë të mundshme edhe në Shqipëri, tani që dimri ka filluar dhe priten reshje shiu. Gishtin e drejton nga qeveria e cila nuk ka menduar për një institucion përgjegjës në rast përmbytjesh.

“Problemi qendron në faktin që qeveria shqiptare nuk ka për momentin asnjë institucion përgjegjës për administrimin e ujërave dhe parandalimin e përmbytjeve. E vetmja gjë që na ngelet është të shpresojmë në zot”, shkruan Bregu.

vojo.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085370540618896
array(1) { ["section"]=> string(118) "10-te-vdekur-ne-greqi-ish-sekretari-i-ministrise-jep-alarmin-per-shqiperine-na-ngelet-vetem-te-shpresojme-ne-zot-99675" }