10 vendet me çmimin më të lirë të naftës në botë

Publikuar tek: ekonomi, më 19:09 01-11-2016 10 vendet me çmimin më të lirë të naftës në botë

Këto janë dhjetë vendet me çmimin më të lirë të naftës në botë.

Vendet e prodhimit në Ameriken e Jugut dhe të Lindjes së Mesme gëzojnë çmime masivisht më të ulëta sesa pjesa tjetër e botës.

Në këtë list të nxjerr nga 'globalpetrol' mund të shikoni top 10 vendet me çmimin më të lirë të naftës për litër, në botë. 

1.Venezuela - 0.07 dollarë
2.Arabia Saudte - 0.24 dollarë
3.Turkmenistan - 0.28 dollarë
4.Algjeria - 0.28 dollarë
5.Kuëait - 0.34 dollarë
6.Iran - 0.39 dollarë
7.Katar - 0.39 dollarë
8.Ecuador - 0.39 dollarë
9.Bahrain - 0.41 dollarë
10.Kazakistan - 0.42 dollarë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023799180984497
array(1) { ["section"]=> string(54) "10-vendet-me-cmimin-me-te-lire-te-naftes-ne-bote-58104" }