10 vite burg për Cristiano Ronaldon, ylli portugez nën akuzën e evazionit fiskal

Publikuar tek: sport, më 17:37 24-03-2018 10 vite burg për Cristiano Ronaldon, ylli portugez nën akuzën e evazionit fiskal

Cristiano Ronaldo është duke shkëlqyer sërish me Realin e Madridit dhe gjithashtu me Kombëtaren e Portugalisë. Por, duket se jashtë fushave për yllin madrilen gjërat nuk po shkojnë aq mirë.

Pesë herë fituesi i "Topit të Artë" është vendosur disa herë në situatë të vështirë, teksa akuza për evazion fiskal kap shumë e 14.7 milionë eurove. Në dëshminë e tij, Ronaldo është shprehur se nuk ka aspak lidhje me këtë histori, por çështja vazhdon dhe tashmë 31-vjecari rrezikon 10 vite burg.

Portugezit i janë lënë në dispozicion dy mundësi nga ana e hetuesve. E para është të pranojë akuzën dhe të nisë pagimin e shumës së padeklaruar brenda një afati kohor të caktuar, ndërsa e dyta është t’i shkohet çështjes deri në fund dhe ylli portugez të marrë dënimin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074660778045654
array(1) { ["section"]=> string(86) "10-vite-burg-per-cristiano-ronaldon-ylli-portugez-nen-akuzen-e-evazionit-fiskal-114404" }