10 vite nga greva e urisë së PS-së në Bulevard, Rama asnjë fjalë për 'sakrificat sublime' (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:57 30-04-2020 10 vite nga greva e urisë së PS-së në Bulevard, Rama asnjë fjalë për 'sakrificat sublime' (FOTO) Greva e urisë PS në 2010

Sot, bëhen plot 10 vjet nga nisja e grevës së urisë së Partisë Socialiste në bulevard, e cila startoi më 30 prill 2010 deri në 19 maj 2010.

Opozita e asaj kohe, me në krye Edi Ramën, vinte në qendër të kauzës së saj transparencën e zgjedhjeve parlamentare të 2009-ës, si dhe hapjen e kutive të votimit. Maxhoranca asokohe, me kryeministër Sali Berishën, e kundërshtoi dhe e konsideroi atë kërkesë kërkesë si një precedent negative dhe sfidë ndaj vendimit të gjykatave. 

Ndërkohë sot, teksa bëhet plot një dekadë nga kjo grevë qendrestare, asnjë nuk e kujton, madje as vetë kryeministri Rama që foli për "sakrificat sublime" gjatë asaj kohe.

brenda.jpg

Nuk kujtohen grevistët e protestuesit, ata socialistët e vërtetë, që "luftuan" e sakrifikuan nga vetja e tyre, që Partia Socialiste të vinte në pushtet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097000598907471
array(1) { ["section"]=> string(98) "10-vite-nga-greva-e-urise-se-ps-se-ne-bulevard-rama-asnje-fjale-per-sakrificat-sublime-foto-204650" }