10-vjeçari anëtar i ISIS kërcënon SHBA-në: Beteja do të përfundojë në territorin tuaj!

Publikuar tek: bota, më 14:11 24-08-2017 10-vjeçari anëtar i ISIS kërcënon SHBA-në: Beteja do të përfundojë në territorin tuaj!

ISIS shpesh herë ka përdorur videot për të përcjellë mesazhet e tij propaganduese dhe për të kërcënuar vendet perëndimore.

Por sot Shteti Islamik ka publikuar një video në të cilën një fëmijë amerikan 10 vjeç kërcënon Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Video është analizuar nga Sajt, një organizatë e specializuar në monitorimin e xhihadistëve në rrjetet sociale.

Fëmija i drejtohet presidentit amerikan Donald Trump, duke i thënë se beteja do të përfundojë në territorin tuaj. Më parë në rrjetet sociale ka qarkulluar një fotoku në të cilën një mbështetës i shtetit të vetëshpallur islamik tregon flamurin e ISIS në telefonin e tij në një rrugë të Nju Jorkut duke paralajmëruar të krishterët: Jemi në tokat tuaja!

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur një tjetër ambasador rus, i katërti brenda vitit
Shpërthen makina pranë selisë së qeverisë në Kievi, plagosen dy persona »
Article Logic
Execution time: 0.011422872543335
array(1) { ["section"]=> string(90) "10-vjecari-anetar-i-isis-kercenon-shba-ne-beteja-do-te-perfundoje-ne-territorin-tuaj-90052" }