10 vjet nga 21 Janari, humbën jetën 4 protestues; Rama e nis ditën me video për fermerët: Keni naftë falas

Publikuar tek: aktualitet, më 08:40 21-01-2021 10 vjet nga 21 Janari, humbën jetën 4 protestues; Rama e nis ditën me video për fermerët: Keni naftë falas 21 janar 2011 - Edi Rama

Sot më 21 Janar, bëhen 10 vite nga një prej ngjarjeve më të rënda që kanë tronditur shoqërinë shqiptare. 4 protestues dhe mbështetës të Partisë Socialiste u qëlluan për vdekje nga Grada e Republikës, përpara Kryeministrisë.

Kryeministri Rama ndryshe nga çdo herë kur kujton ngjarje të rëndësishme dhe iu bën homazh, këtë herë nuk ka shkruar për 21 Janarin, por ka shpërndarë një video-meshazh për fermërët, për naftën pa akcizë.

“Mirëmëngjes, dhe me respektin më të madh për të gjithë ata që punojnë tokën, e me nxitjen që të aplikojnë në e-Albania për të marrë falas sasinë e naftës që deri dje e paguanin si akcizë, taksë qarkullimi e taksë mjedisi brenda çmimit të tregut, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë...”, shkruan kryeministri Rama.

Ndoshta, kjo video është shpërndarë nga stafi i kryeministrit, pasi çdo mëngjes reklamohen punët e qeverisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në gjendje të dehur, 50 vjeçari në Durrës hidhet nga nga tarraca, dërgohet me urgjencë në spital
Shkodra ende nën ujë, 908 hektarë të përmbytura, Bashkia shpërndan ushqime dhe ujë për banorët: Ujësjellësi është jashtë funksionit »
Article Logic
Execution time: 0.013229131698608
array(1) { ["section"]=> string(110) "10-vjet-nga-21-janari-humben-jeten-4-protestues-rama-e-nis-diten-me-video-per-fermeret-keni-nafte-falas-235792" }