10-vjetori i Shqipërisë në NATO, aleatët mblidhen sot në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:57 29-03-2019 10-vjetori i Shqipërisë në NATO, aleatët mblidhen sot në Tiranë

Sot do të mblidhen në Tiranë përfaqësues nga 29 vendet të cilat janë pjesë organizatës së Atlantikut Verior, kjo me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë NATO.

Në kujdesin e Ministrisë së Mbrojtjes, në kryeqytet do të zhvillohen një sërë aktivitetesh të nivelit të lartë. Është bërë me dije se prej orës 11:00 në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë do të mbahet një nga aktivitetet kryesore.

Në këtë aktivitet do të marrin pjesë: ministra të Mbrojtjes dhe shefa shtabesh të vendeve anëtare dhe komandave të NATO-s, ambasadorë, atashe të akredituar në vendit tone, parlamentarë, flamurtarë të vendeve anëtare të NATO etj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot
Harta, ku jetojnë dhe punojnë 1 milion emigrantët shqiptarë në Europë »
Article Logic
Execution time: 0.012763977050781
array(1) { ["section"]=> string(69) "10-vjetori-i-shqiperise-ne-nato-aleatet-mblidhen-sot-ne-tirane-158337" }