100 kg drogë në bregdetin e Gjirit të Lalëzit, si e zbuloi policia? (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:20 16-05-2017 100 kg drogë në bregdetin e Gjirit të Lalëzit, si e zbuloi policia? (FOTO)

Policia e Durrësit ka zbuluar një pako të dyshimtë në bregun e detit të Gjirit të Lalëzit.

Nga kontrollet e ushtruara nga Roja Bregdetare, Policia  Kufitare dhe Specialistët e Seksionit për Narkotikët gjetën në afërsi të Kepit të Rodonit dhe në zonën e Gjirit të Lalëzit në det disa pako, të dyshuara me lëndë narkotike Cannabis Sattiva. Pakoja peshonte 113 kg dhe mbante lëndë narkotike Cannabis Sativa. Brenda saj, droga ishte e ndarë në 22 pako të vogla.

Vijon puna për zbulimin e autorëve të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda vijojnë hetimet për zbulimin e origjinës së lëndës,  identifikimin e personave të përfshirë në këtë aktivitet kriminal dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Trafikimi i lëndëve narkotike". 

18554682_10209831349402448_1446428964_n.jpg

18578667_10209831349242444_316867564_n.jpg

 

18554339_10209831349602453_1372364417_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flamuri shqiptar në majën e botës, njihuni me sakrificën që po bën vajza nga Kosova në zonën e vdekjes në Everest (FOTO)
Pronarë me dokumente false në Theth, 3 ish-zyrtarë të Shkodrës dërgohen për gjykim (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.010694026947021
array(1) { ["section"]=> string(76) "100-kg-droge-ne-bregdetin-e-gjirit-te-lalezit-si-e-zbuloi-policia-foto-78776" }