100 metra katrorë PORTRET, shikoni çfarë sapo shpalosi në sheshin "Skënderbej" PD

Publikuar tek: aktualitet, më 09:32 27-01-2018 100 metra katrorë PORTRET, shikoni çfarë sapo shpalosi në sheshin

Partia Demokratike pas simbolit të targës AA03GB, ka shpalosur në sheshin "Skënderbej" një tjetër simbol të protestës.

Në shesh është hapur portreti gjigand i 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj, i vrarë në landfillin e Sharrës, si simboli i viktimës nga mafia e plehrave, siç shprehet PD.

Fotografia e tij është stampuar në një sipërfaqe 100 metra katrorë me mbishkrimin “Drejtësi për Ardit Gjoklaj”. Arditi ishte një 17 vjeçar që punonte ilegalisht dhe pa sigurime shoqërore në landfillin e plehrave në Sharrë ku gjeti edhe vdekjen.

 

dr.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbante fenelinë policie dhe lëvizte me armë nëpër kryeqytet, arrestohet i riu në Tiranë (EMRI-VIDEO)
Shpalosën portretin e Ardit Gjoklajt, policia ia heq nga duart sa hap e mbyll sytë protestuesve »
Article Logic
Execution time: 0.01204514503479
array(1) { ["section"]=> string(85) "100-metra-katrore-portret-shikoni-cfare-sapo-shpalosi-ne-sheshin-skenderbej-pd-108099" }