100 vjetori i Korçës republikë, Artan Lame prezanton koleksionin privat të flamujve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:11 10-12-2016 100 vjetori i Korçës republikë, Artan Lame prezanton koleksionin privat të flamujve

Hulumtuesi Artan Lame ka prezantuar koleksionin privat të flamujve shqiptarë në 100 vjetorin e shpalljes së Korçës republikë.

Sot në ditën e rikonstruksionit të "Shtëpisë së Flamurit" në Korçë, pas shembjes së saj nga privatët, Artan Lame ka treguar se vlerat korçare qëndrojnë akoma të forta, raporton newsbomb.al.

Kreu i ALUIZNI-t ka falenderuar të gjithë ata që kontribuojnë për ruajtjen e vlerave kombëtare, sidomos të simbolit tonë kombëtar, flamurit.

Në eveniment u prezantua para qindra të ftuarve, koleksioni me flamujtë e Shqipërisë ndër vite. /Newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elia, Amos dhe Yllka Mujo emocionojnë publikun me këngën “Moj e bukura Shqipëri”
FOTO E DITËS/ Rikthehen borgjezkat e viteve 30-të »
Article Logic
Execution time: 0.011695861816406
array(1) { ["section"]=> string(88) "100-vjetori-i-korces-republike-artan-lame-prezanton-koleksionin-privat-te-flamujve-62205" }