101-vjeçarja e ngatërron: Ju jeni zonja Macron? Merkel: Unë jam Kancelarja e Gjermanisë (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:00 12-11-2018 101-vjeçarja e ngatërron: Ju jeni zonja Macron? Merkel: Unë jam Kancelarja e Gjermanisë (Video)

Një grua e moshuar nuk ka arritur të njohë kancelaren gjermane Angela Merkel, teksa është takuar së bashku me presidentin francez Emmanuel Macron.

Dy liderat ishin të pranishëm në një ceremoni përkujtimi për armëpushimin e Luftës së Parë Botërore, kur u takuan me gruan 101-vjeçare.

Me moshuara i shtrëngoi dorën presidentit Macron dhe u shpreh se ishte një nga ditët më të lumtura të saj. Por teksa u kthye nga kancelarja gjermane e moshuara iu drejtua duke e pyetur “A jeni ju zonja Macron?”.

Merkel u detyrua t’ia shpjegojë disa herë duke i thënë “Jo, unë jam kancelare e Gjermanisë”.

Video është bërë virale në internet. Ndiqeni më poshtë:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Organizata Vatra bojkoton ceremoninë për riatdhesimin e eshtrave të Mid’hat Frashërit
Avioni luftarak i SHBA rrëzohet në det »
Article Logic
Execution time: 0.013365030288696
array(1) { ["section"]=> string(97) "101-vjecarja-e-ngaterron-ju-jeni-zonja-macron-merkel-une-jam-kancelarja-e-gjermanise-video-141218" }