11 emigrantë shqiptarë dhe 14 gra vietnameze të fshehur në jaht drejt Britanisë, arrestohen

Publikuar tek: bota, më 11:30 17-08-2015 11 emigrantë shqiptarë dhe 14 gra vietnameze të fshehur në jaht drejt Britanisë, arrestohen

Dy shtetas hollandezë kanë rënë në prangat e policisë britanike me akuzën e trafikimit të qënieve njerëzore.

Në jahtin e dy hollandezëve me destinacion Britaninë e Madhe policia gjeti të fshehur 11 shtetas shqiptarë dhe 14 gra nga Vietnami. Ata u ndaluan në portin e Jmuiden ditën e djelë dhe kishin destinacion Britaninë. 25 emigrantët janë kthyer në Hollandë ku pritet të nisin edhe proceset nga autoritetet e emigracionit. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013122081756592
array(1) { ["section"]=> string(96) "11-emigrante-shqiptare-dhe-14-gra-vietnameze-te-fshehur-ne-jaht-drejt-britanise-arrestohen-18533" }