11 mijë e 300 biznese futen në skemën e TVSH, pëgjegjësja e Tatimeve: Asnjë shtyrje, ky është afati i fundit

Publikuar tek: ekonomi, më 11:44 07-03-2018 11 mijë e 300 biznese futen në skemën e TVSH, pëgjegjësja e Tatimeve: Asnjë shtyrje, ky është afati i fundit

1 prill 2018. Ky është afati i fundit për përfshirjen e biznesit të vogël në skemën e TVSH-së dhe s’do ketë asnjë shtyrje.

Në një prononcim për televizionin kombëtar Klan, përgjegjësja e Sektorit Teknik dhe Ligjor, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, znj.Eva Rama, shpjegoi se afati ligjor për përfshirjen e biznesit të vogël në skemën e TVSH-së është data 1 Prill 20018 dhe nuk do të ketë asnjë shtyrje. Referuar të dhënave të gjeneruara nga vetëdeklarimet janë rreth 11,300 subjekte që do të bëhen pjesë e skemës.

Nga ana e saj, administrata tatimore është e angazhuar që të monitorojë të gjithë ato subjekte që tentojnë t’u shmangen përgjegjësive që u ngarkon ligji.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010571956634521
array(1) { ["section"]=> string(112) "11-mije-e-300-biznese-futen-ne-skemen-e-tvsh-pegjegjesja-e-tatimeve-asnje-shtyrje-ky-eshte-afati-i-fundit-112461" }