11 vjet nga humbja e “Mandelës së Shqipërisë”, irritohet gazetari: “PD e harroi, e zënë me "karrekllën e krietarit”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:37 10-07-2017 11 vjet nga humbja e “Mandelës së Shqipërisë”, irritohet gazetari: “PD e harroi, e zënë me

Kanë kaluar plot 11 vjet nga humbja e një prej figurave më të rëndësishme të pluralizmit në Shqipëri, Pjetër Arbnori.

Megjithatë, askush nga Partia Demokratike nuk u kujtua ta përkujtonte dhe ky fakt e ka irrituar pa masë gazetarin korçar, Tonin Frroku, i cili në një postim në facebook shkruan se përfaqësuesit e PD e kanë lënë në harresë këtë datë, prej “karrekllës së krietarit”.  

STATUSI I PLOTË

9 Korrik 2006. Ndahet nga jeta Pjeter Arbnori. Mandela i Shqiperise. Sot 11 vite me pas PD nuk e kujton kete figure historike te pluralizmit shqiptar. Jane teper te zene me karrekllen e krietarit! (Marr nga profili i Profesor Ilir Kadukut) 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097918510437012
array(1) { ["section"]=> string(113) "11-vjet-nga-humbja-e-mandeles-se-shqiperise-irritohet-gazetari-pd-e-harroi-e-zene-me-karrekllen-e-krietarit-85619" }