12 vdekje nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, rastet e reja çdo ditë në rritje

Publikuar tek: rajon, më 20:49 22-10-2020 12 vdekje nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, rastet e reja çdo ditë në rritje

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 12 persona dhe janë regjistruar 640 raste të reja me koronavirus nga 2,634 mijë testime të kryera.

Qyteti me shifrat më të larta është Shkupi, me 272 raste të reja. Por gjithashtu në 24 orët e fundit janë kuruar 143 pacientë.

Kujtojmë se në Maqedoninë e Veriut që prej fillimit të pandemisë në muajin Mars janë infektuar më shumë se 25 mijë njerëz ku prej të cilëve 874 kanë humbur jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohen pamjet tronditëse brenda shtëpisë ku ndodhi krimi i rëndë në Greqi, shqiptari vrau ish të dashurën ukrainase dhe partnerin e saj
»
Article Logic
Execution time: 0.011239051818848
array(1) { ["section"]=> string(84) "12-vdekje-nga-covid-19-ne-maqedoni-rastet-e-reja-cdo-dite-ne-rritje-ne-rritje-224784" }