12 vite burg për... një biçikletë

Publikuar tek: bota, më 14:18 09-04-2019 12 vite burg për... një biçikletë 29-vjeçari Wayne Bel

Ndonjëherë kodi penal është shumë strikt edhe për ata që kryejnë një vepër të lehtë.

Në rastin konkret 29-vjeçari Wayne Bel kishte vjedhur para 12 vitesh një biçikletë duke goditur gjithashtu pronarin e tij. Një gjest që ai vetë e ka quajtur si një ‘idiotësi’ adoleshentësh.

Sipas the Mirror 29-vjeçari është ende i burgosur pasi kur u dënua ishte i mitur dhe është dënuar sipas ligjit britanik i ‘Public Protection Sentence’ .

Sipas këtij ligji nuk ka afat kohëhor që dikush do qëndrojë në burg por do duhet thjesht të bindë një juri që ai është i rehabilituar dhe e ka kuptuar gabimin e tij.

Sic duket 29-vjeçari nuk ka arritur që ti bindë ata se ka ndryshuar dhe për këtë arsye është ende në burg.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01164984703064
array(1) { ["section"]=> string(37) "12-vite-burg-per-nje-biciklete-159753" }