12 vota pro, shkarkohet nga detyra Arben Malaj

Publikuar tek: aktualitet, më 12:10 16-12-2019 12 vota pro, shkarkohet nga detyra Arben Malaj

Komisioni i Ekonomisë ka vendosur pro shkarkimit nga detyra të Arben Malajt, si anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

 

Mësohet se Komisioni Ekonomisë ka arritur në këtë vendim duke votuar me 12 vota pro.

Votimi u shoqërua edhe me debate të forta, ku Malaj u përplas me Arben Ahmetaj dhe i kujtoi këtij të fundit se dikur ai e mësoi të jetë i dobishëm për Shqipërinë.

Sakaq, ish-ministri i Financës ka treguar se familja e tij është kërcënuar dhe është detyruar të largohet drejt Amerikës.

Në fund të mbledhjes, Malaj ka falenderuar edhe socialistët , të cilët sipas tij kanë qendruar kokëulur dhe nuk kanë guxuar të shprehin mendimin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen në flakë shtëpia MUZE e Çerçiz Topullit në Gjirokastër
Prona shtetërore i jepet privatit, qeveria nuk heq dorë: Rrëzohet dekreti i Metës për Koorporatën e Investimeve Shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.012073993682861
array(1) { ["section"]=> string(52) "12-vota-pro-shkarkohet-nga-detyra-arben-malaj-189543" }