123 të vdekur në 24 orët e fundit, Turqia kalon edhe Kinën për numrin e të infektuarve nga COVID-19

Publikuar tek: bota, më 06:46 21-04-2020 123 të vdekur në 24 orët e fundit, Turqia kalon edhe Kinën për numrin e të infektuarve nga COVID-19 Foto ilustruese

123 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë, duke e çuar numrin total të viktimave në 2140.

Ndërkohë edhe numri i të infektuarve është rritur ndjeshëm në ditën e funsit, pasi janë konfirmuar 4674 raste të reja.

Turqia kalon edhe Kinën për numrin e të infektuarve nga COVID-19, pasi numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në 90.980.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vendosi që vendi të jetë nën një shtet-rrethim 4 ditor, i cili hyn në fuqi nga mesnata e 22 prillit dhe do të zgjasë deri në 26 Prill.

Turqia ka filluar edhe prodhimin e respiratorëve, ndërkohë që Erdogan njoftoi se pjesa e parë e respiratorëve ishte dorëzuar në spitale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qindra viktima në 24 orët e fundit në Francë, numri total i kalon 20.000 (SHIFRAT)
Aplikacioni për lojrat i Facebook, merr 5 milionë shkarkime në 1 orë »
Article Logic
Execution time: 0.011875867843628
array(1) { ["section"]=> string(105) "123-te-vdekur-ne-24-oret-e-fundit-turqia-kalon-edhe-kinen-per-numrin-e-te-infektuarve-nga-covid-19-203361" }