13 të vdekur dhe 38 të plagosur nga sulmet me bomba dhe armë pranë stadiumit të Beshiktashit

Publikuar tek: bota, më 23:45 10-12-2016

Disa sulme me bomba dhe armë kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në sheshin Maçka në Stamboll të Turqisë.

Shpërthimet kanë ndodhur vetëm pak metra larg stadiumit të Beshiktashit ku u luajt ndeshja kundër Bursaspor, ndërsa raportohet edhe për shkëmbim zjarri.

Ministri i Brendshëm, Süleyman Soylu ka konfirmuar të paktën 20 të plagosur, por mediat turke raportojnë se numri i të plagosurve ka shkuar në 38 dhe 13 persona dyshohet se kanë humbur jetën.

Objektiv i sulmit ka qenë një furgon i policisë pranë stadiumit dhe disa efektivë kanë mbetur të lënduar.

Lexo edhe:

Sulmet në Stamboll, Ambasada dhe Konsullata e Shqipërisë asnjë reagim apo numër kontakti

VIDEO/ Momenti i shpërthimit të bombave në stadiumin e Beshiktashit 

Screenshot_22.png

Screenshot_24.png

Screenshot_25.png

Screenshot_23_copy.png

Screenshot_26.png

Screenshot_27.png

584c6c7fa781b61a9cb093fc.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008479118347168
array(1) { ["section"]=> string(98) "13-te-vdekur-dhe-38-te-plagosur-nga-sulmet-me-bomba-dhe-arme-prane-stadiumit-te-beshiktashit-62267" }