13 të vdekur nga VIRUSI i rrallë, frikë nga një epidemi

Publikuar tek: bota, më 21:23 28-05-2018 13 të vdekur nga VIRUSI i rrallë, frikë nga një epidemi Nga India

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit Nipah në Indi, duke vendosur të gjithë autoritetet në gadishmëri.

Virusi vdekjepurës prek rreth 70% të rasteve të pavaksinuara, ndërkohë që fillimisht ka simptoma të ngjashme me ato të gripit që çojnë deri në koma.

Autoritetet kanë ngritur alarmin e kthimit të sëmundjes në epidemi dhe përhapjen e saj të shpejtë në të gjithë botën.

Nipah është konsideruar si sëmundja e tetë më e rrezikshme në botë, ndërkohë që në vitin 1998 kanë humbur jetën si pasojë e një epidemie të tillë rreth 260 persona.

Sakaq po merren masa të rrepta në lidhje me izolimin e rasteve të prekura.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012166976928711
array(1) { ["section"]=> string(61) "13-te-vdekur-nga-virusi-i-rralle-frike-nga-nje-epidemi-122433" }