13 vjeçari hyn në historinë e Britanisë si një prej vrasësve më të rinj në moshë

Publikuar tek: bota, më 21:56 17-04-2015 13 vjeçari hyn në historinë e Britanisë si një prej vrasësve më të rinj në moshë

Petri Kurti, 13 vjeç është dënuar me 12 vjet heqje lirie për shkak se është shpallur fjator për grabitjen dhe vrasjen e një gruaje në Ëest Midlands të Britanisë së Madhe.

13 vjeçari është shapllur fajtor për vrasjen e Glynis Bensley, 47 vjeçe, gjatë një grabitje të dhunshme. 47 vjeçarja është goditur në kokë dhe fytyrë nga Kurti, ndërsa 13 vjeçari gjithashtu ka grabitur nga viktima paratë, celularin, paketën e cigars dhe bizhuteritë e saj.

Megjithatë, 13 vjeçari nuk ka vepruar i vetëm pasi ai është ndihmuar edhe nga një preson tjetër, i identifikuar si Zoheb Majid, 20 vjeç, i cili është dënuar për këtë ngjarje me 10 vite burg.

Familjarët e viktmiës janë shprehur të tronditur nga kjo ngjarje, pasi siç shprehen ata Bensley kishte më shumë se 30 vite që jetonte në atë zonë dhe kurrë nuk kishte patur më parë probleme.

47 vjeçarja ndërroi jetë për shkak të rrjedhjes së gjakut në tru.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021749973297119
array(1) { ["section"]=> string(85) "13-vjecari-hyn-ne-historine-e-britanise-si-nje-prej-vrasesve-me-te-rinj-ne-moshe-9062" }