14 të vdekur, stuhia e fortë godet SHBA

Publikuar tek: bota, më 11:55 25-12-2015 14 të vdekur, stuhia e fortë godet SHBA

Të paktën 14 persona raportohet të kenë humbur jetën si pasojë e një stuhie në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Stuhia goditi pjesën jugore të SHBA me epiqendër Misisipin ku vetëm aty kanë humbur jetën 7 persona.

E gjitha ndodhi gjatë natës së Krishtlindjes ndërsa bëget me dije së rreth 20 tornado kanë goditur këtë zonë me pasoja të mëdha materiale. Dëme ka patur edhe në Xhorxhia, Alabama, Karolinën e Veriut dhe Karolinën e Jugut.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01276683807373
array(1) { ["section"]=> string(44) "14-te-vdekur-stuhia-e-forte-godet-shba-28525" }