14 vjeçari arrestohet në Arabinë Saudite për kërcimin e makarenës në trafik (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:32 24-08-2017 14 vjeçari arrestohet në Arabinë Saudite për kërcimin e makarenës në trafik (VIDEO)

Një djalë adoleshent u arrestua për 'sjellje të pahijshme publike' pasi kërceu Macarenë në semafor.

Policia në Arabinë Saudite të martën lajmëroi se kishin arrestuar një djalë 14-vjeçar, i cili u filmua duke kërcyer me këngën më të goditur të viteve 1990 në qytetin bregdetar të Jeddah.

Ky klip u nda gjerësisht në mediat sociale, por ende sot siç duket vazhdon të jetë i preferuar nga të rinjtë.

Adoleshenti është marrë në pyetje për shkak se ndërpreu trafikun, thuhet në deklaratën e policisë së Mekës.

Në videon 45 sekonda, adoleshenti i cili mban një t-shirt me shirita, pantallona të shkurtra sportive gri dhe këpucë me ngjyra të ndezura qëndron në mes të një udhëkryqi.

Ai fillon të kërcejë në një formë tmerrësisht tërheqëse para pesë korsi makinash të ndalura në një semafor.

Më parë këtë muaj, policia arrestoi dhe lëshoi ​​një këngëtare saudite për përdorimin e lëvizjes "dab" në një vallëzim në skenë.

Abdallah al-Shahani shfaqet në një video virale teksa bën valle në një festival muzikor në qytetin e Taifit në Arabinë Saudite jugperëndimore.

Vallëzimi ishte ndaluar nga Komiteti Kombëtar për Kontrollin e Drogës, me arsyetimin se ai mbështet ose inkurajon abuzimin e drogës, sipas mediave saudite.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010524988174438
array(1) { ["section"]=> string(87) "14-vjecari-arrestohet-ne-arabine-saudite-per-kercimin-e-makarenes-ne-trafik-video-90065" }