14 vjeçarja shqiptare shkon në spital dhe lind vajzë, mjekët njoftojnë policinë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:47 29-09-2020 14 vjeçarja shqiptare shkon në spital dhe lind vajzë, mjekët njoftojnë policinë Ilsutruese

Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në Klinikën Gjinekologjike të Prishtinës, ku një 14 vjeçare është paraqitur për të lindur.

14 vjeçarja M.M nga Mitrovica është bërë nënë, dhe këtë lajm e ka konfirmuar edhe drejtori i Klinikës Gjinekologjike Jakup Ismaili.

Foshnja e gjinisë femër ka lindur para kohe, por gjendja e saj shëndetësore është e mirë, ashtu si edhe gjendja e nënës së saj.

14 vjeçarja është e lindur në Shqipëri dhe e martuar në Mitrovicë, ndërsa autoritetet spitalore kanë njoftuar edhe policinë për këtë rast.

Kjo hnuk është hera e parë që një e mitur lind në Klinikën Gjinekologjike të Prishtinës, pasi gjatë viti të kaluar kanë qenë 4 raste të njëjta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011292934417725
array(1) { ["section"]=> string(85) "14-vjecarja-shqiptare-shkon-ne-spital-dhe-lind-vajze-mjeket-njoftojne-policine-222157" }