14 vjet burg për shqiptarin në Amerikë, kush është ish polici famëkeq (EMRI-HISTORIA)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:29 28-03-2018 14 vjet burg për shqiptarin në Amerikë, kush është ish polici famëkeq (EMRI-HISTORIA) Besnik Llakaturaj- Redinel Dervishaj

Gjykata në Bruklin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënon me 14 vjet burg një ish-polic shqiptar.

Bëhet fjalë për Besnik Llakatura 38 vjeç, i cili ka shërbyer si polic në SHBA. Llakatura ishte anëtarë i bandës së shqiptarit tjetër Redinel Dervishaj.

Ish-polici Besnik Llakatura bashkë me Dervishajn shantazhonin biznesmenë, duke i detyruar të paguanin shuma të mëdha dollarësh. Në dhjetor të vitit 2015, Llakatura pranoi fajësinë në Gjykatë dhe u shkarkua nga Departamenti i Policisë së Nju Jorkut. Ai tha para hetuesve se drejtuesi i grupit kriminal, Redinel Dervishaj ishte një person i rrezikshëm dhe kishte lidhje me krimin e organizuar shqiptar.

"Në shkelje flagrante të detyrimit të tij të detyruar për të shërbyer dhe për të mbrojtur komunitetin, ish-oficeri i policisë Llatatura, së bashku me partnerët e tij kriminelë, përdorën frikën, kërcënimet dhe kërcënimet e dhunës për të kërkuar pagesë nga biznesmenët , thuhej në akuzën për Llakutajn.

Ndërsa Dervishaj, marsin e kaluar, pas një gjyqi federal, u dënua me 57 vjet burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagoset RËNDË në kokë 12-vjeçari në orën e fiskulturës, me urgjencë drejt Tiranës
KUJDES PAMJET! Ngjarje e rëndë në Vlorë, 41-vjeçarit i zënë pritë dhe e masakrojnë ( I plagosuri, i njohur për publikun - Historia) »
Article Logic
Execution time: 0.011082887649536
array(1) { ["section"]=> string(89) "14-vjet-burg-per-shqiptarin-ne-amerike-kush-eshte-ish-polici-famekeq-emri-historia-114814" }