140 vota pro reformës në drejtësi, gjyqtarët e prokurorët tashmë në sitën e ndërkombëtarëve

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:40 22-07-2016 140 vota pro reformës në drejtësi, gjyqtarët e prokurorët tashmë në sitën e ndërkombëtarëve

140 vota pro reformës në drejtësi, gjyqtarët e prokurorët tashmë në sitën e ndërkombëtarëve

-Kuvendi ka votuar me 140 vota pro draftin e reformës në drejtësi. 

140 deputetë ishin të pranishëm në orën 00.30 të datës 22 korrik 2016, kur Ilir Meta filloi procedurën e votimit të ndryshimeve kushtetuese, të arritura me konsensus pak orë përpara se të shtrohej drafti në parim.

Ndërkohë që në parim, ndryshimet kushtetuese u miratuan me 139 vota në parim, dhe nuk dihet cili ka qenë deputeti që nuk I ka votuar këto ndryshime të kushtetutës me konsensus.

Ndërkohë që në fund të votimit, ishin 140 vota pro për ndryshimet kushtetuese. Ndërkohë që mendohet që në parim, vota e deputetit që nuk ishte në parim, mban mbiemrin Shehi, mos ndoshta nuk ka qenë në sallë.

Pas përfundimit të seancës, edhe ambasadorët u ngritën në këmbë për të duartrokitur marrëveshjen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare/ Bie konsensusi, sot në Kuvend rrezikohet seriozisht miratimi i reformës në drejtësi
Ja si argëtohet Rama pak orë pas miratimit të reformës në drejtësi (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011203050613403
array(1) { ["section"]=> string(96) "140-vota-pro-reformes-ne-drejtesi-gjyqtaret-e-prokuroret-tashme-ne-siten-e-nderkombetareve-47384" }