15 dollarë në orë është paga minimale në këtë shtet

Publikuar tek: bota, më 18:10 28-03-2016 15 dollarë në orë është paga minimale në këtë shtet

Paga minimale në Kaliforni tashmë do të jetë më e larta nga të gjitha shtetet e tjera, pasi politikanët kanë arritur në një marrëveshje.

Nga 10 dollarë në orë, tashmë paga minimale në Kaliforni do të jetë 15 dollarë në orë, ndërsa në shtetet e tjera, paga minimale është 7.25 dollarë në orë. Nisma “Fight for $15”, është shumë pranë realitetit pas premtimit të mbajtur nga politikanët dhe pritet të implementohet këtë vit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Palmira i hiqet nga duart ISIS-it, e kontrollon Bashar al-Assad
“Fan zone” do të jenë të sigurta, kryeministri francez qetëson tifozat për “Euro 2016” »
Article Logic
Execution time: 0.010447025299072
array(1) { ["section"]=> string(57) "15-dollare-ne-ore-eshte-paga-minimale-ne-kete-shtet-36237" }