15 këngët më të bukura që George Michael la pas

Publikuar tek: kulture-art, më 09:27 26-12-2016 15 këngët më të bukura që George Michael la pas

George Michael nuk jeton më, por pasuria që ai i la muzikës botërore do të jetojë gjatë. Autor i shumë këngëve, George do të kujtohet për më shumë se 100 milionë albumet e shitura gjatë karrierës së tij dhe dhjetra çmimeve të fituara.

Me këngët e tij që kanë arritur të depërtojnë te çdo dëgjues, George ka fituar tre Brit Awards, katër MTV Video Music Awards, katër Ivor Novello Awards, tre American Music Awards dhe dy Grammy Awards nga tetë nominime.

Ai ka arritur të renditet 10 herë i pari në 9 vite në listën e Billboard dhe sipas kësaj faqeje këto janë 15 këngët më të bukura që George Michael la pas:

15. "Outside" (Ladies and Gentlemen, The Best of George Michael, 1998)

14. "Move On" (Older, 1996)

13. "The Edge of Heaven" (Music From the Edge of Heaven, 1986)

12. "Something to Save" (Listen Without Prejudice, Vol. 1, 1990)

11. "A Different Corner" (Music From the Edge of Heaven, 1986)

10. "Careless Whisper" (Make It Big, 1984)

9. "Fastlove" (Older, 1996)

8. "I Want Your Sex" (Faith, 1987)

7. "Wake Me Up Before You Go-Go" (Make It Big, 1984)

6. "Amazing" (Patience, 2004)

5. "Faith" (Faith, 1987)

4. "Everything She Wants" (Make It Big, 1984)

3. "One More Try" (Faith, 1987)

2. "Last Christmas" (Single, 1984)

1. "Freedom '90" (Listen Without Prejudice, Vol. 1)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074310302734375
array(1) { ["section"]=> string(53) "15-kenget-me-te-bukura-qe-george-michael-la-pas-63770" }