15 mësues në Lezhë nuk janë në punë, koronavirusi rrezik në shkolla

Publikuar tek: aktualitet, më 11:19 16-09-2020 15 mësues në Lezhë nuk janë në punë, koronavirusi rrezik në shkolla

Pandemia është shkaktari i vetëm që 15 mësues nuk kanë nisur mësimin, pasi disa prej tyre janë të prekur me Covid dhe disa të tjerë kanë familjarët e prekur me Covid.

 

Lajmi është konfirmuar nga Drejtori Rajonal i Arsimit në Lezhë, Bardhok Pulaj, i cili siguron se janë marrë masa për zëvendësimin e tyre, duke vazhduar procesi mësimor normalisht.

Kujtojmë se deri më tani janë shfaqur edhe 10 raste të tjera të dyshuara me Covid ne Kolonjë dhe mësduesit ndodhen të izoluar në shtëpitë e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010709047317505
array(1) { ["section"]=> string(73) "15-mesues-ne-lezhe-nuk-jane-ne-pune-koronavirusi-rrezik-ne-shkolla-220551" }