15 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 15:56 06-04-2020 15 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 15 raste të reja me covid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Rastet janë paraqitur si më poshtë:

Kumanovë 8

Shkup 4

Tetovë 1

Strugë 1

Shtip 1

Me 15 rastet e reja numri përgjithshëm i të infektuarve shkon në 570. Ndërkohë janë regjistruar edhe 2 viktima, 1 në Tetovë dhe 1 në Koçan. Numri i përgjithshëm i viktimave shkon në 20.

Ndërkohë janë shërur 23 persona dhe 15 pacientë ndodhen në gjendje kritike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010664939880371
array(1) { ["section"]=> string(61) "15-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-maqedonine-e-veriut-201591" }