15 telefona në përgjim për grabitjen në Rinas, mes tyre biznesmenë të rëndësishëm

Publikuar tek: aktualitet, më 13:25 15-02-2017 15 telefona në përgjim për grabitjen në Rinas, mes tyre biznesmenë të rëndësishëm

Gjykata ka firmosur kërkesën e prokurorisë për të vënë nën përgjigjm 15 telefona të personave të rëndësishëm dhe që mund të kenë dijeni për grabitjen e parave të BKT-së në rrugën e Rinasit më 9 shkurt të 2017-ës.

Gazetarja e News 24, Klodiana Lala ka thënë se mes personave nën përgjim janë edhe biznesmenë të rëndësishëm, por pa specifikuar rolin që ata dyshohet të kenë në këtë ngjarje.

Pavarësisht arrestimit të katër prej gjashtë personave të përfshirë në këtë vjedhje, policia dhe prokuroia vazhdojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrest me burg për Fation Xhyliun dhe Ditjon Memlikën, akuzohen për grabitjet e Rinasit
"Dhuro Dashuri" publikon rastin e djalit të sëmurë dhe në varfëri ekstreme, Spitali Amerikan merr përsipër kurimin e tij »
Article Logic
Execution time: 0.010531902313232
array(1) { ["section"]=> string(86) "15-telefona-ne-pergjim-per-grabitjen-ne-rinas-mes-tyre-biznesmene-te-rendesishem-68791" }