15 vjeçarja vdes tragjikisht, bëri 100 pompa çdo ditë por ja me çfarë u diagnostifikua

Publikuar tek: bota, më 19:46 17-08-2017 15 vjeçarja vdes tragjikisht, bëri 100 pompa çdo ditë por ja me çfarë u diagnostifikua

Një vajzë adoleshente ka vdekur pasi thuhet se ka bërë 100 ulje ngritje çdo mëngjes para se të shkojë në punë.

Babai i saj tregon se vajza bleu disa ilaçe por asgjë nuk i bëri punë pasi duart erdhën duke iu mpirë. 'Vajza ime nuk ndihej mirë dhe bleu disa ilaçe. Por ajo nuk mund të lëvizë as këmbët e saj ", tha zoti Jiang.

Nëna e saj pohoi se vajza nuk ishte në gjendje të ngrinte as duart, pastaj kaloi në gjendje të pavetëdijshme. Ajo vdiq në njësinë e kujdesit intensiv një javë më vonë më 7 gusht.

Shënimet mjekësore treguan se vajza vdiq nga dështimi i frymëmarrjes.

Nga diagnoza e mjekut, Xiao Fei doli me sindrome shumë të rrallë, Guillain-Barré.

Sindromi Guillain-Barré mund të shkaktojë mpirje, dhimbje dhe dobësi të muskujve dhe të rezultojë në vdekje në rreth një në çdo 20 raste.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0051150321960449
array(1) { ["section"]=> string(91) "15-vjecarja-vdes-tragjikisht-beri-100-pompa-cdo-dite-por-ja-me-cfare-u-diagnostifikua-89409" }