150 vjet burg për të arratisurit e burgut të Drenovës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:17 28-05-2015 150 vjet burg për të arratisurit e burgut të Drenovës

Gjykata e Korçës ka dhënë vendimin ndaj të akuzuarve për arratisjen nga burgu i Drenovës. Në seancën e sotme gjyqësore trupi gjykues ka dënuar në total me 150 vjet burg 9 të pandehurit që organizuan arratisjen.

Tre prej të  akuzuarve janë dënuar me nga nga 25 vjet heqje lirie secili.

Shtetasit e dënuar janë :

Admir Tafili

Fran Marashi

Gezim Guri

Artur Gora

Alfred Qefalia

Bledian Çela

Albi Meçini

Ervis Lami

Olsi Maçi 

Arratisja nga burgu i sigurisë së Lartë në Drenovë ndodhi mbrëmjen e 23 nëntorit të 2013-tës dhe aventura për 7 të dënuarit zgjati vetëm pak ditë, pasi të gjithë u vunë në pranga.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruevski homologëve të rajonit: Tregohuni të kujdesshëm me mesazhet që përçoni
I sillte të ëmës paratë e drogës, Prokuroria kërkon konfiskimin »
Article Logic
Execution time: 0.011165857315063
array(1) { ["section"]=> string(59) "150-vjet-burg-per-te-arratisurit-e-burgut-te-drenoves-12143" }