16 punëtorë turq merren peng në Irak

Publikuar tek: bota, më 08:51 02-09-2015 16 punëtorë turq merren peng në Irak

16 punëtorë turq janë rrëmbyer në kryeqytetin e Irakut, Bagdad nga persona të armatosur.

Sipas autoriteteve irakene, të 16 punëtorët turq janë marrë peng nga disa persona me uniforma ushtarake dhe maska që dyshohet se mund të bëhet fjalë për militantë të Shtetit Islamik.

Turqia vendosi rreth para një muaji të përfshihet në aksionet ushtarake në koordinim me forcat amerikane në luftën kundër Shtetit Islamik por objektivët kryesorë të sulmeve ajrore turke kanë qenë militantët e Partisë Kurde.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010053157806396
array(1) { ["section"]=> string(42) "16-punetore-turq-merren-peng-ne-irak-19742" }