17 apartamente nga Bashkia e Tiranës u dhurohen familjarëve të viktimave të tërmetit, Meta dekreton ligjin

Publikuar tek: aktualitet, më 11:30 13-12-2019 17 apartamente nga Bashkia e Tiranës u dhurohen familjarëve të viktimave të tërmetit, Meta dekreton ligjin Thumana

Presidenti Ilir Meta dekreton ligjin për dhurimin e 17 apartamenteve në pronësi të bashkisë së Tiranës për familjarët e viktimave të tërmetit.

“Në mbështetje të nenit 84, pika 1 dhe nenit 93 të Kushtetutës, D e k r e t o j:

Shpalljen e ligjit nr. 80/2019 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 6, datë 30.11.2019, të Këshillit të Ministrave, “Për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave, si pasojë e tërmetit të datës 26.11.2019”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Akti Normativ për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave, si pasojë e tërmetit të datës 26.11.2019, synon dhurimin e 17 apartamenteve, në pronësi të Bashkisë Tiranë të ndodhura në njësinë administrative nr.1, Tiranë, për familjarët e viktimave.

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026211977005005
array(1) { ["section"]=> string(112) "17-apartamente-nga-bashkia-e-tiranes-u-dhurohen-familjareve-te-viktimave-te-termetit-meta-dekreton-ligjin-189293" }