17 nëntori ndan në dysh politikën shqiptare, BASHA nderon viktimat e para anti-komuniste: Të mos vendoset prapë partia-shtet!

Publikuar tek: politike, më 16:01 17-11-2019 17 nëntori ndan në dysh politikën shqiptare, BASHA nderon viktimat e para anti-komuniste: Të mos vendoset prapë partia-shtet! Kreu i PD-së Lulzim Basha nderon viktimat e para anti-komuniste

Paraditen e sotme, kryetari i PD-së Lulzim Basha bëri homazhe te dëshmorët anti-komunistë të ekzekutuar në nëntor të 1944 nga forcat partizane, pas çlirimit të Tiranës.

Nëpërmjet një mesazhi në profilin e tij, Basha kërkon që të mos rivendoset sistemi i kaluar komunist parti-shtet, duke iu drejtuar dhe PS-së, e cila akuzohet prej kohësh nga opozita se po uzurpon të gjitha pushtetet dhe institucionet. 

Politika shqiptare u nda sërish këtë 17 nëntor teksa qeveria socialiste përkujtoi 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës, ndërsa demokratët kujtuan dëshmorët e parë anti-komunistë shqiptarë.

Mesazhi i Lulzim Bashës:

homazhe.jpg
homzhe.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033058166503906
array(1) { ["section"]=> string(129) "17-nentori-ndan-ne-dysh-politiken-shqiptare-basha-nderon-viktimat-e-para-anti-komuniste-te-mos-vendoset-prape-partia-shtet-186202" }