17 vjeçari me autizëm e mëson Kuranin përmendësh, e di kuptimin e tij në 6 gjuhë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:54 05-02-2021 17 vjeçari me autizëm e mëson Kuranin përmendësh, e di kuptimin e tij në 6 gjuhë

Ozan Mamish është një 17 vjeçar turk me autizëm që e ka mësuar Kuranin përmendësh dhe e di kuptimin e tij në 6 gjuhë.

Ka qenë gjyshja e tij ajo që zbuloi interesin e Ozan për Kuranin kur ishte 5 vjeç, kur ajo ishte duke e lexuar librin e shenjtë.

Tashmë 17 vjeçari është një recitues i Kuranit dhe mund të thotë kuptimin e tij në gjuhët turke, frengjisht, anglezisht, urdu, gjermane dhe ruse.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita Botërore e luftës kundër Kancerit
»
Article Logic
Execution time: 0.010985136032104
array(1) { ["section"]=> string(86) "17-vjecari-me-autizem-e-meson-kuranin-permendesh-e-di-kuptimin-e-tij-ne-6-gjuhe-237666" }