18 persona të ISIS ekzekutohen nga “Ushtria Islame”

Publikuar tek: bota, më 09:10 03-07-2015

“Ushtria Islame” ka vrarë 18 pjesëtarë të organizatës terroriste ISIS dhe videon e ekzekutimit të tyre e kanë bërë publike.

Si një kundërshtare e ISIS “Ushtria Islame” ka lidhur me zinxhirë dhe më pas i ka ekzekutuar duke u hakmarrë kështu ndaj ISIS që disa ditë më parë u ka hequr kokat  3 pjesëtarëve të Ushtrisë Islame. Ushtria Islame i ka shpallur luftë prej kohësh tashmë ISISI-t.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041236877441406
array(1) { ["section"]=> string(55) "18-persona-te-isis-ekzekutohen-nga-ushtria-islame-15247" }