18 shqiptarë me gomone i shpëtojnë mbytjes në brigjet e Anglisë (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:01 29-05-2016 18 shqiptarë me gomone i shpëtojnë mbytjes në brigjet e Anglisë (Video)

18 refugjatë shqiptarë dhe dy shtetas britanikë i kanë shpëtuar mbytjes pasi gomonia me të cilën tëntuan të kalojnë ilegalisht kanalin anglez është çarë dhe ka nisur të fundoset.

Fatmirësisht ata janë shpëtuar nga roja angleze në brigjet e qytetit të Kentit. Refugjatët kanë telefonuar menjëherë të afërmit sapo janë ndjerë në rrezik ndërsa autoritetet britanike kanë mobilizuar një helikopter kërkim-shpëtimi. Fillimisht u raportuar për 19 persona por Zyra e Emigracionit konfirmoi se janë 20 persona që po merren në pyetje.


18 shqiptarë me gomone i shpëtojnë mbyjtes në... by newsbomb-al

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Irani bojkoton pelegrinazhin në Mekë
“Vendos” gruan në bastin e ndeshjes dhe... e humbet »
Article Logic
Execution time: 0.013232946395874
array(1) { ["section"]=> string(75) "18-shqiptare-me-gomone-i-shpetojne-mbytjes-ne-brigjet-e-anglise-video-41817" }