18-vjeç bëri vrasjen e parë, sot numëron 48 të tilla, kush është kreu i BANDËS i dënuar me 217 VITE burg

Publikuar tek: bota, më 23:26 28-10-2020 18-vjeç bëri vrasjen e parë, sot numëron 48 të tilla, kush është kreu i BANDËS i dënuar me 217 VITE burg

Një 42-vjeçar brazilian është kthyer në një vrasës serial.  

Prej 24 vitesh, kur bëri edhe vrasjen e tij të parë, Marcos Paulo da Silva ka kryer 48 ekzekutime, shifër tepër e lartë kjo, por që shton dëshirën e tij për të vrasë akoma dhe më shumë.

Marcos u burgos për herë të parë në 1995 për vjedhje të vogla, por është bërë i njohur për heqjen dhe prerjen e kokave të të burgosurve. Pas çdo ekzekutimi ka marrë dënimin e merituar, për një total prej 217 vitesh.

Ai thuhet se i ka thënë një gjykatësi kohët e fundit:

“Nuk jam penduar për vrasjen e të gjithë këtyre njerëzve. Ata ishin përdhunues dhe hajdutë që përfituan nga të burgosurit e tjerë dhe i plaçkitën ata."

Në një incident në 2011, da Silva thuhet se kishte vrarë pesë të burgosur në të njëjtën kohë ndërsa po mbahej në burgun Serra Azul në Sao Paulo.

Ai thuhet se përdori një fikëse zjarri për të rrëzuar secilin nga burrat pa ndjenja para se t'i sulmonte ata me një thikë .

Pas bindjes së tij në moshën 18 vjeç, da Silva, trupi i të cilit tani është i mbuluar me tatuazhe të kafkave, djajve dhe një Swastika, thuhet se u bashkua me bandën Primeiro Comando da Capital (PCC).

PCC është organizata më e madhe kriminale në Brazil, mburret me pothuajse 20,000 anëtarë, rreth 6,000 prej të cilëve janë në burg. Da Silva më vonë u largua nga banda dhe tani shërben si drejtues i një bande rivale të ngritur për të synuar dhe vrarë anëtarët e PCC.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Richard Grenell mesazh të qartë për Shqiptarët, i bën thirrje të votojnë për Trump (VIDEO)
Sulm me raketa në Nagorno-Karabakh, humbin jetën 21 persona, plagosen 70 të tjerë, Azerbajxhani akuzon Armeninë »
Article Logic
Execution time: 0.01161789894104
array(1) { ["section"]=> string(109) "18-vjec-beri-vrasjen-e-pare-sot-numeron-48-te-tilla-kush-eshte-kreu-i-bandes-i-denuar-me-217-vite-burg-225573" }