18 vjet pas operacionit mjekët i gjejnë gërshërën në stomak

Publikuar tek: bota, më 13:05 03-01-2017 18 vjet pas operacionit mjekët i gjejnë gërshërën në stomak

Një 54 vjeçar ka jetuar gati dy dekada me gërshërën në stomak, që mesa duket ia kishin harruar në gjatë një operacioni 18 vite më parë.

Vietnamezi Ma Van Nhat iu nënshtrua një operacioni në vitin 1998 pas një aksidenti me makinë. Ai ankohej vazhdimisht për dhimbje stomaku por vetëm gjatë një ekografie, mjekët i gjetën gërshërën 15 centimetra të gjatë pranë zorrës së trashë.

Sipas mediave vietnameze 54-vjeçari kishte kaluar 18 vjet duke ngrënë dhe pirë çdo gjë e duke bërë një jetë normale, raporton Newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 200 kile marijuanë, ishin nisur drejt Italisë
Si e parashikoi vdekjen e saj 26-vjeçarja, ja çfarë shkroi në Facebook para se të nisej në Turqi »
Article Logic
Execution time: 0.010668992996216
array(1) { ["section"]=> string(65) "18-vjet-pas-operacionit-mjeket-i-gjejne-gersheren-ne-stomak-64491" }