19 vjet pas vdekjes, Rama uron vajzën e Azem Hajdarit: Kënaqësi që karrigia e tij sot nuk është bosh

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:16 12-09-2017 19 vjet pas vdekjes, Rama uron vajzën e Azem Hajdarit: Kënaqësi që karrigia e tij sot nuk është bosh

Si sot 19 vjet më parë u vra në Tiranë deputeti Azem Hajdari, në moshën 35-vjeçare, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990 dhe një nga themeluesit e Partisë Demokratike, si partia e parë opozitare në vend, pas regjimit komunist.

Kryeministri Rama e ka kujtuar kontributin e tij, duke uruar të bijën, Rudina Hajdari, e cila është ulur në sallën e kuvendit krah Partisë Demokratike.

“Kënaqësi që sot në sallën e Kuvendit, karrigia e Azem Hajdarit nuk ështē më bosh! I uroj të bijës të jetë një zë i denjë i brezit të saj”, shkruam Rama para pak minutash në facebook.  

 

face.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shikoni çfarë bën Rama kur Basha i kritikon programin e qeverisë (FOTO)
Rinis seanca në Kuvend, por me sallën e boshatisur (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0066378116607666
array(1) { ["section"]=> string(104) "19-vjet-pas-vdekjes-rama-uron-vajzen-e-azem-hajdarit-kenaqesi-qe-karrigia-e-tij-sot-nuk-eshte-bosh-92051" }